Türkiye'nin Yazılım Rehberi
MENÜ
Dönüş Garantili Satış Maili Nasıl Yazılır?

Satış görevlileri, potansiyel müşterileri ile iletişim kurabilecek harika e-postalar yazmak için sürekli çaba gösteriyorlar. Mesajlaşma, uzunluk ve zamanlama gibi kriterler anlaşma noktasına gelmiş bir iş ile kaybedilme noktasına gelmiş bir iş arasında farklılık gösterebiliyor. Bundan dolayı en iyi satış elemanları bile e-posta ile iletişim alanına hâkim olmalıdır. Ancak en iyi konu başlıkları nelerdir? Ve e-posta göndermek için günün en iyi saati ne zaman? Bu yazı, yanıt garantileyen mükemmel satış e-postaları yazma konusunda ipuçları veriyor.

Satış Emaili Yazmak İçin 3 İpucu

Dönüş garantili en iyi satış e-postaları iş dünyasına ve sektöre göre değişir ancak bir e-posta yazarken dikkat edilmesi gereken ortak özellikler vardır. 30 binden fazla e-posta kampanyasını analiz ettikten sonra, işletmelerin (1) kampanyaları ne zaman gönderdiklerini ayarlama, (2) e-posta şablonlarını nasıl kullandıklarını yeniden düşünme ve (3) kısa ve ilgi çekici konu başlığına odaklanma konuları gerçekleşirse işletmelerin önemli bir satış avantajı kazanabileceği sonucuna vardık. Satış görevlileri bu üç alanda etkili olabilirlerse, e-posta etkileşiminin çok daha yüksek olduğunu ve işin ana hattı üzerindeki etkisini göreceklerdir.

 

Aşağıda, çalışmamızdan üzerinde durduğumuz bazı sonuçları paylaşacağız:

1-Yanıt almayı maksimize etmek için ne zaman e-posta göndermelisiniz?

2-E-posta şablonlarını ne zaman kullanmalısınız ve ne zaman bunlardan kaçınmalısınız?

3-Konu başlığınız ne kadar süreyle durmalıdır?

 

Mesajı Ne Zaman Göndermelisiniz?

 

E-posta kampanyalarına baktığımızda şunları bulduk:

Çoğu e-posta kampanyası 08.00 - 5.00 saatleri arasında gönderiliyor.

En yoğun gönderim saatleri 9: 00-12: 00 ve 2: 00-4: 00 arasındadır.

 

 

 

 Grafik, e-posta kampanyalarının günün hangi diliminde gönderildiğini gösterir.

Tüm kampanyalara baktığımızda, 8: 00-19: 00 saatleri arasında gönderim sürelerine dayalı belirgin oranda, önemli bir fark görmedik.

 

 

 

Kutu ve kesikli noktalar, kampanyanın gönderildiği günün saatine bağlı olarak belirgin oran aralığını gösterir.

Daha önce söylendiği gibi, verileri bir kat daha derin dilimledik ve belli sektörlerde gönderim zamanlarına göre oranlarda açık bir farklılık keşfettik. Örneğin, verilerimiz, yazılım şirketlerinin yaptığı sabah kampanyalarının verimliliğinin önemli ölçüde düşük olduğunu göstermektedir. Alternatif olarak, pazarlama ve reklam şirketleri, sabah kampanyalarında daha açık oranları görürken, mali hizmet şirketleri öğleden sonra en yoğun katılımı gördü.

 

 

Grafik; Yazılım, Pazarlama ve Finansal Hizmet sektörlerinin spesifik yoğunluk saatlerini gösterir.

Bundan ne çıkarmamız gerekiyor? E-postayı ne zaman göndermeniz gerektiğine ilişkin genel birikimi yok sayın ve aslında kendi kendinizi test etmeye başlayın. E-posta göndermeye yeni başlıyorsanız sektörel verileri inceleyin.

 

Mail Şablonu Hazırlamayı Ve Unutmayı Bırakın

E-posta şablonları ekipler arasında tutarlılık sağlamak için gereklidir ama bunula birlikte şablonları iyileştirmek için hiç çalışmazsanız, şablon e-postalar zararlı olabilir.

 

 

Şablon olan ve olmayan e-postalar için ortalama belirgin oranlar.

Şablon olmayan e-postalar, şablon e-postalardan yaklaşık% 30 daha iyi performans sağlıyor (% 33.75 Şablon vs. % 43.98 Şablon Olmayan). Bu sayıyı derinlemesine inceleyerek şunları bulduk:

*Şablonlu ve şablon içermeyen e-postalar arasındaki farklılık, çok küçük bir gruba veya çok büyük bir gruba gönderirken daha belirgindir. Araştırmamızda, e-posta şablonları orta büyüklükteki kampanyalar (en fazla 10 ila 100 alıcı) için en iyisidir.

*Şablon performansı zamanla azalma eğilimi gösterir. Bu fenomen biraz gizemli, ancak en kötü performans sergileyen şablonlar asla değişmedi ve performans zamanla azalma eğilimi gösterdi.

*Daha kişiselleştirilmiş e-postalar her zaman daha iyi performans gösterecek, bu nedenle açık oranların artırılması için konu satırlarındaki birleştirme etiketlerini kullanmayı düşünün. Konu satırlarında birleştirme etiketleri bulunan şablonlu e-postalar, şablonlanmamış e-posta performansını yenen tek şablon e-postalardır.

 

Konu Başlığı: Nekadar Az, Okadar İyi

E-postanızın konu satırındaki karakter sayısı açık oranı etkiler. Konu satırı uzunluğu ve genel açık oran arasında hafif bir negatif korelasyon vardır. İlginçtir, en başarılı konu satırları 10 karakterden daha az olanlardır. 40 karakterin altındaki konu satırları genel olarak en iyi oranı gerçekleştirme eğilimindedir. Bu, mobil cihazlardaki e-postaların görüntülenmesine yönelik eğilimler ve çoğu mobil e-posta tarayıcısının görüşünüzü yaklaşık 40 karakterle sınırlandırması gerçeğini aklınızdan çıkarmamanız gerektiğini anlatıyor bize.

 

 

 

Konu satırındaki karakter sayısına göre e-posta kampanyaları için açık oranlar.

Şaşırtıcı bir bulgu çıkıyor ortaya, tekrar düşmeden önce, 70 ila 120 karakter arasındaki konu satırlarındaki e-postalar için açık oran artıyor. Bunun nedenini anlamak için daha fazla çalışma gerekmektedir, ancak bir hipoteze göre, içeriğin alıcılar için daha kişiselleştirilmiş ve alakalı olması bu durumu ortaya çıkarıyor.

 

Sonuç

Genel olarak, doğru mesajı doğru zamanda göndermek, başarının anahtarıdır. Bununla birlikte, mükemmel kombinasyon her kitle ve beklenti için farklıdır. Bunu göz önünde tutmanız önemlidir ve de bunun için farklı konu satırlarını ve neyin hedef kitlenizde en iyi karşılığı bulduğunu belirlemek için gönderim zamanlarını test etmeniz çok daha önemlidir.

 

 

Yorum yapmak için LinkedIn ile giriş yapmalısın
Önceki Sonraki
Diğer Yazılar
Şirketler İçin Kurumsal Güvenlikte Kilit Noktalar
Günümüz kurumlarında bilginin ve kaynakların kurum içinde paylaşılması gerektiği için, sistem içerisinde bilgisayarlar çeşitli yollarla birbirine bağlanmaktadır. Bazı kurumlar kendi bilgisayar bağlantılarını kurmuşlar ve dış dünyayla da irtibata geçebilmek için bilgisayar ağlarını İnterenet’e uyarlamışlardır. Geçmişte kapalı kapılar arkasında gerçekleştirilen bu olaylar İnternet’in ortaya çıkmasıyla farklı bir noktaya gelmiştir. Bildiğiniz gibi İnternet sanal bir dünyadır ve bu dünyanın kesin bir şekilde belirlenmiş kuralları yoktur. Bundan dolayı saldırganlar istedikleri şekilde zayıf noktaları tespit edip mevcut sistemlere sızabilmekte ve sistem içerisinde problemler ortaya çıkarabilmektedirler.
Proje Yönetimi Yazılımını Seçme
Sizin için en uygun olan proje yönetimi yazılımını araştırmaya başlamadan önce kendinize şu soruları sormalısınız: -Üzerinde çalışacağınız projeler ne kadar büyük? -Projede bir defada kaç kişi çalışıyor olacak? -Mobil erişim gerekiyor mu? -Öngördüğünüz bütçe ne kadar?
Online Mağaza Sistemi Nasıl Seçilir
Tüm e-ticaret projelerine uyacak “tek” bir mağaza sistemi yoktur. Bu alanda verilen kararlar genellikle satıcının belirli gereksinimlerine ve özellikle de online mağazanın hacim ve kapsamına bağlıdır.
İş Dünyası İçin En İyi Akıllı Telefonlar Neler?
İşletmeler, startuplar ve girişimciler için en iyi akıllı telefon kılavuzunu sunuyoruz.
Postmodern ERP
Günümüz dünyasında, orta ve büyük çaplı işletmeler için, işini gören bir ERP sistemi olmazsa olmazlardan. Fakat artık kurumların ihtiyacı, satış, satın alma üretim ve muhasebesinin çok ötesine doğru gidiyor.Uyarlaması zor ERP sistemleri şirketlere zaman kaybettiriyor. Köhneleşmiş kullanıcı arayüzleri ile ilerlemiyor artık işler.Her şeyi tek sistemde bulmak gereksinimi artıyor, sistemler arası entegrasyonla uğraşmak istenmiyor. Hatta işletmede kullanılan cihazların bile sisteme entegre ve kontrol edilebilir olmasını istiyor. İleri düzeyde predictive raporlamalar ve tahminlerde rekabet gücünü artırmak istiyor şirketler. Peki ERP bu ihtiyaçlara karşılık verebilecek mi? Gelecekte ERP sistemleri nasıl olmalı?
Veri Tabanı Vs Veri Ambarı
Veritabanı, sınıflandırılmış verilerin bir toplamıdır. Veri ambarları, özel olarak analitik çalıştırmaya yönelik olarak oluşturulmuş özel bir veritabanı türüdür.
Dönüş Garantili Satış Maili Nasıl Yazılır?
Satış Maili için en iyi konu başlıkları nelerdir? E-posta göndermek için günün en iyi saati ne zaman? Bu yazı, yanıt garantileyen mükemmel satış e-postaları yazma konusunda ipuçları veriyor.
İşletmenize En Uygun Teknoloji Çözümlerini Seçmek İçin 5 İpucu
Bugün, herhangi bir küçük işletme sahibinin atılım yapabilmesini sağlayacak yeterli teknoloji çözümleri mevcut. Buna işletmenizle rekabet halinde olan birçok satıcıyı - sundukları hizmetleri ve farklı fiyat planları - eklediğinizde işletmenize uygun bir çözüm seçmek her zamankinden daha zor hale geliyor. Üstelik çok uzun bir süre boyunca verdiğiniz karara uymak zorunda kalacaksınız, bununla birlikte, yaptığınız herhangi bir değişikliğin işiniz ve geliriniz üzerinde de önemli bir etkisi olacaktır. Bir işletme sahibi olarak, herhangi yeni bir teknoloji seçmek, bir dönüm noktasında durmanız demektir.
Öngörüsel Analitik
İşletmeler için neler olup biteceğini tahmin edebilmek, şüphesiz en kıymetli şeylerden. Zira bu tahmine göre gelecek yatırımlarını, planlamasını düzenleyecektir. Lakin bu tahminlemeyi piyasa bilgilerilerinin, siyasi durumun yanında prediktif modellemeler ile matematiksel olarak yapmak gerekiyor. Geçmişteki işlemlerden analitik bir modelleme ile geleceğe yön verecek analizler ışığında risk ve fırsatlar için bir yol çizmelidir. Çünkü matematik yalan söylemez!
Freelance Çalışmaya İten Sebepler: Patron Olmak?
Yeni araştırmalar, patron olmanın ve kendi programlarını belirleme imkânı olmasının, profesyonellerin freelance lehine tam zamanlı işlerden vazgeçtiklerini ortaya koyuyor.
Start-uplar İçin 13 Google Analytics Tüyosu
Google Analytics tüketici davranışları hakkında oldukça zengin bilgiler sunabilir fakat bu verileri anlamlı ve uygulanabilir verilere dönüştürmesi zor olabilir. Tüketici verilerinden en iyi sonucu almak için yararlı olabilecek Google Analytics verilerini sizler için derledik.
Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka
Yapay zeka (AI) ve Nesnelerin İnternet'i (IoT), bütün 2017 teknoloji tahmin listelerinde yer alan iki teknoloji. Her iki sektör için önümüzdeki yılda ve sonrasında büyük bir büyüme bekleniyor.