Türkiye'nin Yazılım Rehberi
MENÜ

Büyük Veri ile iş dünyası hızla değişiyor. Şirketler maliyetlerini azaltmak, gelirlerini artırmak, yeni müşterilere ulaşmak, müşteri memnuniyetini artırmak, yeni iş alanları yaratmak için hayal edilemeyen uygulamaları büyük veri ile hayata geçiriyorlar.

Siz de:

Analytics Center sertifikasıyla sunulan eğitimleri kaçırmayın!

 

 

“Big Data Essentials”, Büyük Veriyi saklama ve işleme teknikleri ve Büyük Veri teknolojilerini kapsayan 3 günlük temel eğitimdir. Hadoop çekirdek bileşenleri YARN ve HDFS’ten; Büyük Veri toplama, analiz etme ve Büyük Veriden öğrenme amaçlı ekosistem araçlarını kapsamaktadır. Eğitim sonunda katılımcılar, Büyük Veri kullanım alanları ve tipik bir Hadoop v2 Cluster’ını meydana getiren, aşağıda listelenen bileşenler hakkında bilgi sahibi olmaktadır:


Kullanıcılar uygulamalı alıştırmalar ile bulut sunucularda bulunan ve Analytics Center tarafından sağlanan Hadoop Clusterlarında, Büyük Veri teknolojilerini kullanarak uygulamalar geliştirirler.

 

 

Yorum yapmak için LinkedIn ile giriş yapmalısın
Önceki Sonraki
Diğer Haberler
Cısco Appdynamıcs'i Satın Aldı: İki Şirket İçin Doğru Bir Karar Mı?
Kullanıcı memnuniyeti verilerine bakılırsa, AppDynamics'in satışı çok mantıklı bir çıkış gibi gözüküyor. Cisco'ya satış güvenli bir oyun ve akıllı bir çıkış. 2017'de halka arz potansiyeline sahip olan diğer şirketlerin benzer hareketler yapıp piyasa öngörülemezliğine girip girmeyeceğini izlemek ilginç olacaktır.
Medikal Görüntü İşleme ve Analiz Sistemleri
Kanserin de dâhil olduğu birçok hastalığa tanı konulmasında medikal görüntüler sıklıkla kullanılıyor. İnsanların görme, gördüğünü yorumlama ve karar verme becerileri çok kuvvetli. Ancak, özellikle karmaşık olan ve uzmanlık gerektiren vakalarda, doktorun uzmanlık ve deneyimine de bağlı olarak, öznel yorumlama söz konusu olabiliyor. Bu ise karar vermede gözlemciler arası farklılıklara yol açabiliyor. Bu tip öznelliğin azaltılması için tüm dünyada, doktorlara yardımcı olabilecek nicel ölçütlere dayalı tanı sistemlerinin geliştirilmesi üzerine çalışılıyor.