Yükleniyor...

Türkiye'nin Yazılım Rehberi
MENÜ

MDP SAP e-Defter Çözümü

MDP SAP e-Defter Çözümü
Yorumları oku (0)
Ürün Açıklaması: MDP SAP e-Defter, kayıt altında saklanması zorunlu olan muhasebe defterinin saklanması için SAP üzerinde geliştirilmiş paket e defter programıdır.
Platform:
DENEME SÜRÜMÜ İşletme Tipi:

Genel Bakış

MDP SAP  e-Defter Çözümü, tutulması zorunlu olan muhasebe defterlerinin SAP üzerinden tutulmasını sağlayan paket uygulamadır.. Gelir İdaresi başkanlığı tarafından e-Fatura mükelleflerine zorunlu tutulmakla birlikte muhasebe defterlerinin tutulmasındaki süreci hızlandırması ve kolaylaştırması sebebiyle gönüllü olarak da tercih edilir.

Yorum yapmak için LinkedIn ile giriş yapmalısın
Referanslar
Christian Dior SE
Sıkça Sorulan Sorular

E-Defter zorunlu mudur?

 

E-Defter uygulaması sadece Gelir İşleri Başkanlığı(GİB) tarafından belirlenen mükelleflere zorunlu tutulmuştur. Herkes için zorunlu olmayan bu uygulama, e-Fatura kapsamındaki mükelleflere, 2018 ve 2019 hesap dönemleri brüt satış hasılatı 5 milyon TL’yi geçen mükelleflere ve bağımsız denetime tabi olan şirketlere 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle zorunlu tutmuştur.

 

E-Fatura kullanıcısı olmadan, e-Defter kullanıcısı olunabilir mi?

 

Evet, e-Fatura kayıtlı kullanıcısı olmadan e-Defter uygulamasından yararlanılabilir. 1 Sıra No’lu Elektronik Defter Genel Tebliğinde yapılan değişiklik ile e-Defter uygulamasının ön koşullarından olan e-Fatura kullanıcısı olma zorunluluğu kaldırılmıştır.

 

E-Defter kullanıcıları defterlerini kağıt formda saklamak zorunda mıdır?

Hayır. Bu uygulamayı kullanan firmaların çıktı şeklinde yevmiye defteri ve büyük defter kullanmalarına gerek kalmaz. SAP e-Defter uygulaması, muhasebe kayıtlarınızın 10 yıllık yasal süre boyunca muhafazasını sağlar.

Başarı ! Hata !