Popüler Aramalar:

En Popüler Programlama Dilleri Listesi

 

Açık Kaynak Projeleri İçin Öğrenilecek En Popüler 20 Programlama Dili

 

Açık kaynaklı projeler, artan ivme ile gelişmeye devam ettikçe, Google, Microsoft ve Facebook gibi büyük şirketler bile bu projeleri sanki kendi projeleri gibi benimsiyorlar. Erken dönem açık kaynak projelerinin öncülerinin karşı karşıya kaldığı doğrudan muhalefetin aksine, günümüzde çoğu açık kaynak geliştiricisi topluluk içinde büyük saygı görmektedir. En popüler programlama dillerinin akıllıca uygulanması sayesinde, açık kaynak geliştirme akışını kendi lehine döndürdü.

Açık kaynak ekosistemi, sadık topluluk üyelerinin devam eden katkısı sayesinde büyük bir hale büründü. Büyük şirketlerin, özel projelerini iyileştirmek için kullandığı kişiselleştirilmiş bilgisayar programlama dilleri ve teknikleri çoktan tarihin tozlu sayfalarındaki yerini aldı. Günümüzde, çoğu ticari uygulama birden fazla açık kaynak teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Açık kaynak projelerinin kapsamı artmaya devam ettikçe, en iyi programlama dillerinin geleneksel sınırlarını aşmayı amaçlayan pek çok deneme görüyoruz.

Yeni projeler her geçen gün gelişiyor ve her biri en popüler programlama dillerine dayanmıyor. Go, Scala ve Rust gibi çağdaş diller yeni bir geliştirme paradigması oluşturmak için birçok programlama meraklısı tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu tür projeler yeni programlama dillerine daha fazla dikkat çekecek kadar başarılı olmuştur.

 

En Popüler 20 Programlama Dili

 

En popüler 20 programlama dilini ve neden şu anda bir tanesini kullanmanız gerektiğini öğrenmek için aşağıdakileri okumaya devam edin. Bu makale, en popüler programlama dillerinin genel bir listesidir, belirli bir üstünlük sırası bulunmamaktadır.

 

JavaScript

 

JavaScript'i en popüler programlama dillerinin hemen hemen her listesinde baş sıralarda  görmeniz sürpriz olmamalıdır. En son açık kaynak projelerine sürekli entegrasyonu sayesinde JavaScript, çoğu yaşlıların hiç beklemediği kadar kapsamlı bir büyüme yaşıyor. Açık kaynaklı projelerde JavaScript kullanma eğiliminin arkasında birden fazla faktör var.

Node JS çalışma zamanının başlangıcında, geliştiriciler bu dili projelerinin hem ön hem de arka ucunda kullanabilirler. Ayrıca, bugün tüm web sitelerinin %94,9'undan fazlası JavaScript kullanıyor.

Böylece, olağanüstü bir şey geliştirmek için her gün yeni olanaklar açılıyor. Ortalama olarak, çoğu web geliştiricisi, bir zamanlar en son açık kaynak katkılarına göre gereksiz bir dil olarak görülen JavaScript'i kucaklıyor. Artan ivme ile JavaScript bugün en popüler programlama dilleri arasında sayılmaktadır.

 

Python

 

Zamanımızın en çok kullanılan programlama dillerinden biri olan Python, geniş kadrosuyla açık kaynak kodlarına katkıda bulunanlar arasında yer almaya devam ediyor ve yakında'da gidecek gibi gözükmüyor. Python, tam teşekküllü bir dil olarak, API'ler, tarayıcılar, sıyırıcılar, arka uç sistemleri vb. gibi birçok çeşitli proje için kullanılabilir. Hatta bilgisayar dillerinin bu popüler lehçesini kullanarak karmaşık masaüstü uygulamaları bile geliştirebilirsiniz.

Python, çok sayıda birinci sınıf eklenti ve üçüncü taraf kütüphaneleri sayesinde makine öğrenimi ve veri analitiğine yoğun bir şekilde dahil edilmektedir. SciPY ve Panda gibi kaynaklar büyük bir hayran kitlesine sahiptir ve sektörde son derece popülerdir.

Pratik üçüncü taraf kaynaklarının mevcudiyeti, Python'u günümüzdeki en popüler programlama dillerinden bir tanesi yapmaktadır. Sistemin düşük düzeyde manipülasyonunu gerektiren uygulamalarını işlemek için pek uygun olmasa da, bu dili hemen hemen her tür açık kaynak projesi için kullanabilirsiniz.

 

Java

 

Açık kaynak geliştiricilerin konsolunda yürüyen en iyi programlama dillerinden biri olan Java, tıpkı on yıllar öncesinde olduğu gibi halen topluluk içerisindeki geçerliliğini korumaktadır. 90'ların başlarında ortaya çıkmasından bu yana, en popüler programlama dillerinden biri olan Java, geçerli nedenlerle konumunu korumaktadır.

Java'da kullanılan JVM (Java Sanal Makine) paradigması, bu dille yazılmış herhangi bir yazılımın hemen hemen her sistemde çalışmasını sağlar. Diğer en iyi programlama dilleri genellikle Java’nın en kapsamlı uygulamaları bile ölçeklendirme yeteneğini kısıtlar.

En büyük geliştirici topluluğundan biri olan Java, şüphesiz yıllar boyunca en iyi programlama dillerinden biri olarak konumunu korumayı sürdürecek. Sektörler genellikle Java geliştiricilerine daha fazla dikkat ederler. Bu nedenle, onu kullanarak devrim niteliğinde bir açık kaynak uygulaması geliştirmek sizi muazzam ilgi odağı kılacaktır. Dolayısıyla, çok sayıda yeni açık kaynak geliştiricisi bir sonraki rüya projelerini oluşturmak için Java ile birlikte çalışıyor.

 

C++

 

Modern dünyanın en çok kullanılan programlama dillerinin öncüsü olan C'nın devamı olan C++ gelecek yıllarda'da kesinlikle işlevini yitirmeyecek. Aksine sizin işletim sisteminizden büyük devlet bilgisayarlarına kadar dünyadaki her sistem, C ++'yı bir şekilde kullanmaktadır.

Google bile bu dili en yoğun kaynak kullanan işlemlerine güç vermek için kullanır. C++, geliştiricilere kutudan çıkar çıkmaz çok çok düşük seviyeli sistem bileşenlerine bile erişim sağladığı için, aşina olduğumuz her gömülü sistemde yaygın olarak kullanılmaktadır.

IoT cihazları ve akıllı saatler gibi gömülü sistemler popülaritesini arttırmaya devam ettikçe, C++ gelecekte daha fazla kullanılacak. Bu sektörde parlamak isteyen bir geliştiriciyseniz, en çok beklenen atılımınıza yalnızca C ++ yardımcı olabilir.

Ayrıca, modern çağ'ın sorunlarını çözmek için kullanılan karmaşık açık kaynak sistemlerinden kurmak istiyorsanız, en popüler programlama dillerinden biri olan C++ 'dan daha iyi sonuç veren hiçbir şey elde edemezsiniz.

 

Swift

 

Diğer bazı seçimlere göre çok daha yeni bir dil olduğu düşünüldüğünde, Swift son yıllarda çok güçlü olmaya başladı. En yeni programlama dillerinden biri olan Swift'in yaşadığı büyük artış, açık kaynak geliştiricilerine sunduğu kolaylıklardan kaynaklanıyor. Çoğu modern iOS uygulamasının arkasındaki dil olan Swift, yüksek teknolojili açık kaynaklı projeler geliştirmek için size sunacağı çok şey var.

İOS uygulamalarını geliştirme kapsamında, Swift geliştiricilerinin, Apple’ın iPhone'unu bugüne kadarki en iyi akıllı telefonlardan biri olarak konumlandırması hususunda çok ciddi katkısı olduğu aşikar.

Swift kolayca anlaşılır ve çok etkileyici. En yeni geliştiricilerin bile esnek ve modern iOS uygulamalarına güç vermesini sağlar. Ancak, bu hayranlık uyandıran programlama dili için parlak bir gelecek öngöremiyoruz.

 

TypeScript

 

En yeni programlama dillerinden biri olan TypeScript, Microsoft tarafından tasarlanılmış ve sürdürülmektedir. Temel olarak statik yazım özelliğine sahip bir JavaScript üst kümesidir. TypeScript hemen hemen her büyük ölçekli web uygulamasına uygun olarak soluklaştırılmıştır ve Electron gibi platformlar arası iskeletler sayesinde masaüstü uygulamalarının geliştirilmesine de yardımcı olmaktadır.

Yeni nesil web uygulamaları oluşturmayı ve JavaScript'i çok kafa karıştırıcı buluyorsanız, projeniz için TypeScript'i hemen benimseyebilirsiniz. TypeScript, işlevselliklerinin hiçbirinden ödün vermeden JavaScript ile ilişkili zorlukların çoğunu azaltır. Bu nedenle, birçok web bileşeninden yararlanan modern açık kaynaklı projeler geliştirmek en iyi programlama dilidir.

 

Go

 

Hızlı büyüme elde eden ve en son programlama dillerinden biri olan Go, nispeten zor bir yaklaşımla en zor hesaplama problemlerinden bazılarını çözmeyi vaat ediyor. Robert Griesemer, Rob Pike ve Ken Thompson'ın bir ürünü'dür Go, ve Google bu en iyi programlama dilinin bütün bakımını üstlenmiştir.

Go, C'nin tüm avantajlarını bir araya getirir ve statik yazı tipi, derlenmiş bir dil gibi çöp toplama, yapısal yazım ve CSP tarzı eşzamanlılık gibi modern özellikler ekler. Dil, aynı zamanda son derece güçlüyken bile yeni programcılar tarafından anlaşılması kolaydır.

Kubernetes, Docker, Hugo ve Ethereum gibi birçok açık kaynak kodlu popüler proje, ihtiyaç duyulan özelliklerden yoksun özelliklerini rahatlıkla sunduğu için Go'yu kucaklıyor. Şu anki bakış açısından Go, gelecekteki çoğu sistemi güçlendirecek bir dil gibi görünüyor. Dolayısıyla, bir sonraki açık kaynak projeniz için yardımsever bir topluluğu olan yeni bir programlama dili arıyorsanız, doğrudan Go'nun içine dalın.

 

SQL

 

On yıllardır sektörde olmasına rağmen, SQL yakında da cazibesini kaybetmeyecek. Çünkü hala iş görüşmelerinizn olumlu geçmesini sağlayabilecek veya bozabilecek en popüler programlama dillerinden biridir.

SQL, veri yönetimi için sorunları çözmeyi amaçladığı ve daha geleneksel yazılımlar geliştirmek için kullanılamasa da, en modern uygulamalarla ilişkili tüm bu verileri ele almak için seçilecek nadide dil olacaktır.

Ayrıca, veri analizi alanında büyük bir artış görmeye devam ettikçe, SQL en yeni açık kaynak projeleri geliştirmek için daha da yeni olanaklar sunuyor. Her gün artan sayıda veri tabanlı açık kaynak projesiyle, en popüler programlama dillerinden biri olan SQL'i kucaklamanın ve açık kaynak topluluğundaki akranlarınız için olağanüstü bir şey inşa etmenin zamanı geldi.

Ruby

 

Bu kuşağın en çok kullanılan programlama dillerinden biri olan Ruby, 90'lı yılların ortalarında geliştirildi, ancak son on yıl içinde popülerleşti. Python'a benzeyen hatta birçok yönden aynı olan Ruby, yorumlanmış, dinamik ve nesneye yönelik bir dildir.

Ruby on Rails ve Sinatra gibi güçlü web iskeletlerinin başlamasıyla Ruby, JavaScript'in ışığına karşı, yığınlarını kaybetmeden önce bir çok modern web uygulamasına güç vermeye başladı. Github, Airbnb, ASKfm, Goodreads ve Fiverr gibi birçok ünlü modern web uygulaması Ruby'i bir şekilde kullanmaktadır.

Ruby'yi kullanan popüler açık kaynaklı projeler arasında Homebrew, Discourse, Metasploit Framework ve daha pek çok şey var. Bu yüzden Ruby, bugünden itibaren büyük açık kaynak projelerine katkıda bulunmaya başlamak istiyorsanız öğrenmeniz gereken dildir.

 

 

R Programlama Dili

 

Karmaşık istatistiksel analizlere yardımcı olmayı ve gereksiz grafik programlamalarını çözmeyi amaçlayan R, son yıllardaki en iyi programlama dillerinden biridir. Dil, en uygun ve geçici analizleri ve büyük veri kümelerini keşfetmek için kullanılır.

Hatta, açık kaynak veri madenciliği projeleri için bile R programlama dilini kullanabilirsiniz. R, veri bilimcileri tarafından Python ile birlikte en çok kullanılan iki programlama dilinden biridir. R, çoğu istatistiksel programlama dilinden çok daha güçlü nesne yönelimli özelliklere sahiptir ve programlama deneyiminizi daha da kolaylaştırmak için sözcük analizi ile birlikte gelir.

R’ın kendi LaTeX benzeri belge formatı olan Rd, toplulukta yaygın olarak kullanılmaktadır ve açık kaynak projeleriniz için profesyonel belgeler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Geliştiricilerinizin verilerini verimli bir şekilde temizlemesine, görselleştirmesine veya analiz etmesine yardımcı olmak için birinci sınıf bir açık kaynak projesi seçmek istiyorsanız, bu yenilikçi bilgisayar programlama dilini kullanmanızı kesinlikle öneririz.

 

PHP

 

Bir zamanlar web için temel  programlama dili olan konumunu kaybetmesine rağmen, PHP hala dünya çapında en çok kullanılan programlama dillerinden biridir. İnternetin hızlı büyüdüğü sıralarda PHP ile karşılaştırılabilir bir web dili olmadığından, JavaScript ve Ruby gibi daha yeni web dillerinin ortaya çıkmasına kadar hemen hemen her modern web sitesini körükleyen dildir.

Konuşurken bile, PHP, WordPress ve Drupal gibi CMS'leri kullanan sürekli artan sayıda web sitesi sayesinde toplam aktif web sitesi sayısının % 40'ından fazlasında kullanılıyor. PHP'nin öldüğünü düşünüyorsanız, oldukça yanılıyorsunuz. Nispeten daha az ilgi odağı olmasına rağmen, PHP yıllar boyunca gelişmeye ve en popüler programlama dillerinden biri olarak konumunu korumaya devam edecektir.

Bir sonraki açık kaynak web projenizi geliştirirken, güçlü veritabanı manipülasyon özellikleri ile doğru bir şekilde harmanlanmış dinamik yeteneklere sahip bir programlama dili arıyorsanız, PHP her zaman tercih ettiğiniz listelerin başında olmalıdır.

 

Perl

 

Endüstride en çok kullanılan programlama dillerinden biri olan Perl, yıllar geçtikce ihtişamını yitirdi. Sistem yönetimi, web geliştirme ve ağ programlamadaki büyük ölçekli uygulanmasından önce, bu genel amaçlı programlama dilinin geliştirilmesinin arkasındaki asıl amaç metin belgelerini manipüle etmekti.

Perl, çoğu zaman ilgi odağı oldu ve popülerliği sırasında yoğun eleştirilere maruz kaldı. Ancak en popüler programlama dillerinin sıralandığı listelerde her zaman varolmayı başardı. Artık muallakta olmasına rağmen, Perl hala büyük organizasyonların birçok alanı için geliştiricilerde aranan bir beceridir.

Eski programların büyük kod veritabanlarınlarına sahip şirketler genellikle eski ama hala kullanılan sistemlerini korumak ve yükseltmek için Perl meraklılarını ararlar. Perl'de bir sonraki açık kaynak projenizi geliştirmek, özgeçmişiniz üzerinde önemli ölçüde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Modern bir dünya sorununu çözmek için yaygın Perl yazınımını derlemeniz bile açık kaynak güvenilirliğinizi artırabilir.

 

Kotlin

 

Kotlin, Go gibi ilk günlerinden itibaren etkileyici çekiş gücü alan ve en yeni programlama dilleri arasında yer alıyor. JetBrains'in beyin fırtınası olarak ortaya çıkan Kotlin, Java Sanal Makinesi (JVM) üzerinde çalışan ve bir JavaScript kaynak koduna dönüşebilen statik olarak yazılan yeni bir programlama dilidir.

Kotlin’in artan momentumunun arkasındaki en kritik faktörlerden biri Android Studio 3 ile olan uyumluluğudur. Google, Android uygulamalarını Java ile oluşturmak istemeyen geliştiricilere artık resmi olarak Kotlin'i önermektedir. Bu nedenle, kısa bir süre içinde en popüler programlama dillerinden biri olmasını açıkça öngörebiliriz.

Hala yeni programlama dilleri listesinde olmasına rağmen, Kotlin zaten Amazon Web Services, Pinterest, Coursera, Netflix, Uber ve Trello gibi büyük şirketler tarafından üretimde kullanılıyor. Dolayısıyla, Kotlin'de bir sonraki açık kaynak projelerinizi geliştirmek, açık kaynak konumunuza önemli bir ivme kazandırabilir. Bu hayranlık uyandıran programlama diliyle yeni nesil Android projelerini bile üstlenebilirsiniz.

 

C#

 

C# is the best programming language from the software behemoth Microsoft. It’s one of the top multi-paradigm computer programming languages that can be used for many different projects. Although primarily intended for Microsoft’s .NET framework, C# rapidly took on other demanding computational challenges and became one of the most popular programming languages.

C#, yazılım dev'i Microsoft'un en iyi programlama dilidir. Birçok farklı proje için kullanılabilecek en iyi çoklu paradigma'ya sahip olan bilgisayar programlama dillerinden biridir. Öncelikle Microsoft’un .NET çerçevesi için tasarlanmış olsa da, C# hızla diğer zorlu hesaplama karışıklıklarını da üstlendi ve en popüler programlama dillerinden biri oldu.

Dilin kendisi basit ve moderndir, geliştiricilerin C'de bulunmayan nesne yönelimli bir yaklaşıma sahip olmalarına izin veren C#'ı, C++ ve Java dilinin bir karışımı olarak düşünebilirsiniz. C# kodları C++ kodları gibi derlenir ve Java gibi sözdizimi vardır. Dolayısıyla, uygulamalarının C++ uygulamaları kadar hızlı olmasını isteyen yeterli Java bilgisine sahip bir programcıysanız, C# kesinlikle çıkılması gereken bir yoldur.

Bir sonraki açık kaynak projeniz için C# kullanmanın en iyi nedenlerinden biri, size istediğiniz herhangi bir uygulamayı oluşturma olanağı vermesidir. Karmaşık web API'larından tam teşekküllü masaüstü uygulamalarına kadar, C# geliştiricinin araç kemerini genişletir ve ona açık kaynak topluluğunda daha yüksek bir pozisyonda yardımcı olabilir.

 

Rust

 

En iyi ve en yeni programlama dillerinden biri olan Rust, art arda üç yıl boyunca bir yığın geliştirici anketi tarafından en sevilen programlama dili olarak seçildi. C++ diline çok benzer bir dildir ve neredeyse aynı sözdizimsel bileşenlere sahiptir.

Ancak, geliştiriciler çalışma zamanında bu dili C ++ 'dan daha güvenli hale getirmeyi amaçladı. Temel olarak, Rust esasen sistem uygulamaları geliştirmeyi amaçlayan genel amaçlı bir dildir. Dil, daha fazla eşzamanlılık gerektiren sistem çözümleri geliştirmek için son derece uygundur ve en popüler programlama dillerinde dolaşan ortak güvenlik sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır.

Dil, açık kaynak kodlu yazılım hareketinin önde gelen savunucusu olan Mozilla tarafından desteklenmektedir. Bu en yeni programlama dilini kullanan belli başlı ve ünlü açık kaynaklı projeler ise Firefox, Holochain, Microsoft Azure ve Tor'dur. Dolayısıyla, güçlü ve fütüristik bir bilgisayar programlama dili ile ellerinizi kirletmek istiyorsanız, Rust epey mantıklı bir seçenek gibi görünüyor.

 

Scheme

 

Lisp’in iki ana lehçesinden biri olan Scheme, sistem uygulamalarının geliştirilmesine minimalist yaklaşan ve çekirdeği güçlü dil uzantılarıyla genişletmeyi amaçlayan çok amaçlı bir bilgisayar programlama dilidir. Dil çok eski ve meşhur MIT AI Laboratuarı'ndan geliyor.

Şemanın uzun geçmişi, bu dilin açık kaynak hareketinin başlaması sırasında en popüler programlama dillerinden biri olan Lisp'in tekil bir yaklaşım sağlama beklentisine ne kadar iyi geldiğini anlatmak için bile yeterlidir. Dil, Google ve Reddit gibi ünlü web devleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Scheme gibi biraz eski ve eski bir dil öğrenmek ilk başta berbat bir yatırım gibi görünebilir. Ama benim gibi Perl ve Lisp döneminde doğal hisseden eski biriyseniz, ilk bakışta Scheme'a aşık olacaksınız. Yeni geliştiriciler için bile, Scheme'deki bir sonraki projenizi birlikte hazırlamak sizi bir gece içinde potansiyel iş görüşmesi tekliflerine maruz bırakabilir.

 

Erlang

 

Son yıllarda muazzam bir ivme kazanan bir başka en yeni programlama dili, yerleşik çalışma süresine sahip genel amaçlı eşzamanlı programlama dili olan Erlang'dır. Dil, dağıtılmış, hataya dayanıklı, çalışırken değiştirilebilir bileşenler gibi günümüz özelliklerinin akıllıca uygulanmasıyla bilinir.

Dil ayrıca geliştiricilere değişmez veri yapılarını kullanma ve desen eşleştirme desteği ile işlevsel programlama olanağı sunar. Erlang, en iyi ve en yeni programlama dillerinden biridir ve her gerçek dünya sorununu, sadece iletilerle etkileşim kurma yeteneğine sahip yalıtılmış süreçler olarak ele alır.

Dil, karmaşık ve fütüristik problemleri çözmek için son derece uygundur ve toplulukta olumlu bir şekilde karşılanır. Açık kaynak projelerinizi bu yenilikçi dille kullanmak, açık kaynak topluluğundaki hakimiyetinizin artırmanıza yardımcı olabilir.

 

Scala

 

Nesneye yönelik ve işlevsel programlama paradigmasını birleştirmeye yönelik yenilikçi yaklaşımı sayesinde Scala'yı günümüzün en iyi programlama dilleri listesinde bulabilirsiniz. Dilin kendisi statik olarak yazılmıştır ve geliştirme döneminden itibaren hataları mümkün olduğunca azaltmayı amaçlamaktadır.

Scala, hem JVM hem de JavaScript çalışma zamanında çalışabilme yeteneği nedeniyle açık kaynak topluluğunda hızlı bir ivme kazanıyor. Bu, geliştiricilerin hem üst hem de alt ölçeklendirme gerektiren karmaşık web uygulamaları için daha sürdürülebilir bir çözüm seçmelerine olanak tanır.

 

Elixir

 

Son yıllarda ortaya çıkan en iyi programlama dillerinden biridir, yenilikçi özellikleriyle üstün özelliklere sahiptir. En son programlama dillerinden biri olan Elixir, tamamen Erlang üzerine kurulmuştur ve kodunu çalıştırmak için Erlang çalışma zamanı ortamını (BEAM) kullanır. Dil metaprogramlama, makrolar ve polimorfizm gibi gelişmiş işlevleri destekler.

Dil hala yeni programlama dilleri listelerinde yer alıyor, hali hazırdaysa E-MetroTel, Pinterest, Discord, Bleacher Report ve Inverse gibi şirketler tarafından kullanılıyor. Bir sonraki açık kaynak projenizde bu dili kullanmak, kariyeriniz için yeni pencereleri rahatlıkla açabilir.

 

Haskell

 

Haskell, programlama dili popülaritesinde hızlı bir büyüme yaşayan diğer en yeni programlama dillerinden biridir. Dil, günümüz uygulamalarının programlanmasına daha açıklayıcı bir yaklaşımla statik olarak yazılmıştır. Adını ünlü mantıkçı Haskell Curry'den almaktadır.

Haskell tip sistem, tembel değerlendirmeli bir tip arayüz içerir, yani işlevler argümanlarını değerlendirmez. Haskell'in temeli gevşek bir şekilde tembel fonksiyonel yaklaşımı benimseyen ilk bilgisayar programlama dillerinden Miranda'ya dayanıyor. Facebook'un anti-spam mekanizması tamamen bu yenilikçi dille oluşturulmuştur.

Son olarak herhangi bir programlama dilinin, onu kodlayan geliştirici kadar iyi olduğuna inanıyoruz. Ancak, bir sonraki açık kaynak projeniz için bir dil seçerken, her dilin kendi artıları ve eksileri olduğunu fark etmelisiniz. Projeniz için en uygun dili seçmek size ve projenizin gereksinimlerine bağlıdır.

 

 

Logitech G EMEA

 

Yorumlar

İlk yorum yapan sen ol

Benzer Makaleler

ERP Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri

Postmodern ERP

Geliştirme Araçları

Yazılım Mühendisliği Nedir?

Bulut Entegrasyon Sistemleri

Küçük İşletmeler İçin 12 Bulut Depolama Çözümü