Yükleniyor...

Türkiye'nin Yazılım Rehberi
MENÜ
Kategori
Filtrele
Haberler
"" için arama sonuçları
Koronavirüs Dijitalleşmek İçin Bir Fırsat
Koronavirüsün yol açtığı ve kalıcı olması muhtemel konulardan bir tanesi olan uzaktan çalışma sorunsalına gelelim.
Dijital Dönüşüm Çağı; 'Endüstri 4.0 Etkileri'
'Endüstri 4.0' çağına girilmesiyle birlikte tüm dünyada şirketlerin dijital dönüşüm seferberliğine başlaması, CDO (Dijital Dönüşüm Lideri) pozisyonlarının giderek ilgi görmesini de sağladı. CDO pozisyonunda Türkiye'de şu an yaklaşık 70 kişi bulunurken dünyada yıl sonu hedefi ise 2 bin 500 kişiye ulaşmak.'
Analitik Yazılımlar Dolandırıcılıkla Mücadele Edebilir Mi?
Önümüzdeki yıllardaki dolandırıcılık artışını öngören uzmanlarla, yıllık dolandırıcılık raporunda şirketlerin sahtekarlıkla mücadele algılama sistemlerinin geliştirilmesine yatırım yapmaları öneriliyor.
2017 Video Reklam Eğilimleri: Daha İyi VR, AR Reklamları
Sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) 2017'de patlayacak - kelimenin tam anlamıyla değil ama neredeyse ve reklam verenler fırsatı, özellikle de video ve mobilde değerlendirmeliler diye düşünüyoruz. VR'nin yeni yılın tercih edilen gerçekliği olmadığını söyleyebiliriz, ancak olasılıkları da keşfetmenin tam zamanı.
Cısco Appdynamıcs'i Satın Aldı: İki Şirket İçin Doğru Bir Karar Mı?
Kullanıcı memnuniyeti verilerine bakılırsa, AppDynamics'in satışı çok mantıklı bir çıkış gibi gözüküyor. Cisco'ya satış güvenli bir oyun ve akıllı bir çıkış. 2017'de halka arz potansiyeline sahip olan diğer şirketlerin benzer hareketler yapıp piyasa öngörülemezliğine girip girmeyeceğini izlemek ilginç olacaktır.
Salesforce, Quip ve Demandware için milyarlarca dolar ödedi . Peki neden?
Kurumsal yazılımlar kısmında at koşturan 3 büyük şirketten söz edelim önce; Microsoft, Oracle ve Salesforce. Bunların her biri milyonlarca dolar değere sahip şirketler ve ürünleri Dünya’da tanınan ve kullanılan şirketler. Çok duymasak da her biri yakın zamanda bir Startup satın aldı ve aslında satın almanın nedeni pazarda rekabetin kızışmasıydı.
E-ticarette 'Güven Damgası Sistemi'
Güven damgası tahsis edilen e-ticaret siteleri, alıcıların siparişi hakkında bilgi alabilmesi, talep ve şikayetlerini telefon aracılığıyla iletebilmesi için müşteri hizmetleriyle iletişim imkanı sunacak, sürecin etkin bir şekilde yönetilmesini ve sonuçlandırılmasını sağlayacak. Güven damgası sağlayıcılar tarafından oluşturulacak şikayet iletim ve uyuşmazlık çözüm mekanizmasıyla, e-ticarette ortaya çıkan uyuşmazlıklar hızlı, etkin ve maliyetsiz çözümlenebilecek.
Analytics Center'da 3 Günlük Büyük Veri Eğitimi
Analytics Center'ın 3 Günlük Büyük Veri Eğitimini Kaçırmayın! Büyük Veri ile iş dünyası hızla değişiyor. Şirketler maliyetlerini azaltmak, gelirlerini artırmak, yeni müşterilere ulaşmak, müşteri memnuniyetini artırmak, yeni iş alanları yaratmak için hayal edilemeyen uygulamaları büyük veri ile hayata geçiriyorlar. Siz de: Büyük Veri Dünyasının hızla gelişen Büyük Veri Ekosistemine adım atmak ve getirdiği yenilikleri keşfetmek Büyük Veri ve Analitik yetkinliklerinizi geliştirmek ve yetkinliğinizi belgenlendirmek Son teknikler, endüstri uygulamaları ve yöntemlerinin yanı sıra uygulama egzersizleri yaparak deneyim elde etmek Büyük Veri Topluluğunun parçası olmak için Analytics Center sertifikasıyla sunulan eğitimlerimizi kaçırmayın!
Medikal Görüntü İşleme ve Analiz Sistemleri
Kanserin de dâhil olduğu birçok hastalığa tanı konulmasında medikal görüntüler sıklıkla kullanılıyor. İnsanların görme, gördüğünü yorumlama ve karar verme becerileri çok kuvvetli. Ancak, özellikle karmaşık olan ve uzmanlık gerektiren vakalarda, doktorun uzmanlık ve deneyimine de bağlı olarak, öznel yorumlama söz konusu olabiliyor. Bu ise karar vermede gözlemciler arası farklılıklara yol açabiliyor. Bu tip öznelliğin azaltılması için tüm dünyada, doktorlara yardımcı olabilecek nicel ölçütlere dayalı tanı sistemlerinin geliştirilmesi üzerine çalışılıyor.
Symantec, Instagram’daki Müstehcen İçerik Tuzağını Ortaya Çıkardı
Günümüzde güvenlik yazılımlarının önemi gittikçe artmaktadır. Güvenlik yazılımları, bilgisayarınızı zararlı içeriklerden antivirüsler yardımıyla korumak için üretilmiş yazılım programlarıdır. Birçok bilgisayar kullanıcısı güvenlik yazılımılarını kullandıklarında dışarıdan gelecek tehditlerden emin olacağını sanır. Ancak güvenlik yazılımları tarafından tanımlanmayan virüslerin, antivirüs programları tarafından yakalanması mümkün değildir.
Başarı ! Hata !