Popüler Aramalar:

Küçük İşletmeler İçin 12 Bulut Depolama Çözümü

 

Bulut depolama sistemleri küçük işletmelerin yapabileceği en iyi yatırımlardan bir tanesi. Felaket gerçekleştiğinde-mesela server çöktüğünde-  ki ne zaman olacağını asla kestiremezsiniz, dosyalarınıza ulaşabilmek tam bir kabus haline gelir. Bulut depolama dosya ve özellikle e-posta ile gönderilemeyecek kadar büyük olan multimedya dosyalarına ulaşabilmek için harika bir dosya paylaşım aracıdır. Verilerinizi yedekleme çözümüne ihtiyacınız olup olmadığı bir yana, her nerde olursanız olun hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz, ya da müşterileriniz veya çalışanlarınızla basit bir şekilde dosya paylaşımı yapabileceğiniz bulut hizmetleri mevcut. İşte özellikle küçük işletmeler için 12 tane bulut depolama çözümü:

 

Zoolz

Küçük bir işletme için büyük işletmeler için oluşturulmuş bulut depolama çözümleri hesaplı mı? Zoolz küçük işletmelere sabit fiyatlar olmaksızın güçlü bulut depolama erişimi sunuyor. Rakiplerinin aksine, sınırsız kullanıcı ve sunucu olanağı veren Zoolz işletmenizin ihtiyacına göre ölçeklendirmenizi kolaylaştırıyor. Yükleme-indirme hızı veya dosya büyüklüğü ile ilgili herhangi bir kısıtlama yok, en sık kullandığınız zamanlarda bile hizmet alamama konusunda herhangi bir tedirginlik yaşamazsınız. Zools ayrıca ‘Tribrid’ yedekleme hizmeti de sunuyor. Bu hizmet küçük işletmelere üç opsiyonlu esneklik sunuyor: Her gün kullandığınız dosyalara hızlı erişim, az kullandığınız dosyaları dondurabilme, sunucu, network veya harici sürücü üzerinde lokal depolama. Zoolz hizmeti 1 TB için aylık 30$’dan başlıyor.

 

JustCloud

JustCloud basit, hızlı ve güvenli online depolama sağlayıcısı. JustCloud kullanıcının bilgisayarındaki dokümanları, vidyoları, resimleri, müzikleri otomatik olarak yedekler. Böylece bu türdeki dosyalarınız asla kaybolmaz. JustCloud’daki dosyalarınıza istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabilir, yüzde yüz  otomatik yedekleyebilir ve çoklu bilgisayar ve mobil cihazlarla senkronize edebilirsiniz.  JustCloud 75 GB için tam veri güvenliği ve 7/24 teknik destek dahil aylık 5.61 $’dan başlayan fiyatlarla hizmet sunuyor.

 

OpenDrive

OpenDrive, herhangi bir yerden erişebileceğiniz bulut tabanlı bulut depolama ve ofis paketidir. İşletmenizi yürütmenize yardımcı olan üç hizmet sunmakta: Dosyaları saklamak, senkronize etmek ve paylaşmak için kullanılan OpenDrive Drive; not alma, yapılacaklar listesi ve data işleme için OpenDrive Notes; ve proje yönetimi için OpenDrive Tasks. OpenDrive 5GB'a kadar ücretsiz hizmet sunuyor. Sınırsız depolama için aylık 12,95 $ 'dan başlayan ücretli planları da  kontrol edin.

 

Mozy

Mozy, bireyler, işletmeler ve kurumsal BT hizmetleri için bilgisayar ve sunuculara yönelik bulut yedekleme, senkronizasyon ve mobil erişim sunuyor. Mozy'nin senkronizasyon hizmetleri oldukça basit, her dosyayı gün boyunca güncelliyor. Mozy özellikleri, otomatik bulut yedekleme, mobil erişim, askeri seviyede güvenlik, veri geri yükleme özellikleri, sunucu yedeklemeleri ve veri yönetimini içeriyor.

 

Carbonite

Carbonite, küçük işletmeler ve ev-ofis çalışanlarının sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Şirket, veri koruması, kurtarma ve her zaman, her yerden erişilebilirlik için kapsamlı ekonomik hizmet paketi sunmaktadır. Hizmetler arasında otomatik yedekleme, kolay geri yükleme özellikleri, her zaman her yerde erişilebilirlik ve yüksek güvenlik seviyeleri bulunuyor. Depoladığı dosyalar arasında belgeler, e-tablolar, e-postalar, satış noktası dosyaları, resim ve grafikler, videolar, finansal ve muhasebe dosyaları ve müşteri ilişkileri yönetimi dosyaları bulunuyor. Carbonite, sunucu ihtiyaçları olan bireyler, işletmeler için planlar sunar. Fiyat aralığı yıllık 59 - 899 dolar civarına değişiyor.

 

Livedrive

Livedrive çevrimiçi yedekleme ve senkronizasyon depolama hizmeti sunan bir şirket. İşletmeler için Livedrive bulut depolama, bulut senkronizasyon yetenekleri, Web paylaşımı, bulut işbirliği ve çevrimiçi yedekleme hizmetleri sunmaktadır. Livedrive iki farklı iş planı ile sunuyor - Express ve Standard - ve fiyatlar ayda 37 dolardan 125 dolara kadar değişiyor. Livedrive'ın bireyler için ayda 6 ila 19 dolar arasında değişen üç farklı planı da var.

 

Zip Cloud

Zip Cloud, belgeler, fotoğraflar, müzik ve daha fazlası için basit çevrimiçi depolama alanı sunuyor. Kullanıcılar, Zip Cloud ile tüm dosyalarını tabletler, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarları arasında senkronize edebilir ve dosya ve klasörleri başkalarıyla paylaşabilir. İşletmeler için Zip Cloud, sınırsız kullanıcı hesabı, yüzde yüz otomatik yedekleme, ekip işbirliği, ücretsiz mobil uygulamalar ve 24/7 teknoloji desteği sunuyor. İş planları için fiyatlandırma, 100 GB depolama alanı ve beş bilgisayar lisansı için ayda 35,94 dolar ile 500 GB depolama alanı ve 20 bilgisayar lisansı için ayda 71,94 dolar arasında değişmektedir.

 

Dropbox

Dropbox, mevcut en popüler bulut depolama çözümlerinden biri. Dropbox uygulaması veya Dropbox web sitesi aracılığıyla tüm cihazlardaki verileri depolayabilir, paylaşabilir ve senkronize edebilirsiniz. Masaüstündeki bilgisayarlardan dizüstü bilgisayarlara, tabletlere ve akıllı telefonlara kadar dosyalarınıza rahat bir şekilde erişebilirsiniz. Yeni kayıt yapanlar, başlamak için Dropbox uygulamasını indirebilirler. Kullanıcılar, SSL şifreleme, iki adımlı kimlik doğrulama ve mobil geçiş kodları gibi güvenlik özellikleri ile 2 GB'lık ücretsiz depolama alanı, dosya paylaşımı ve senkronizasyon edinir. Daha fazla depolama alanı için Dropbox, kullanıcı başına 1 TB alanı ayda 8.25 $ 'dan başlayan ücretli abonelikler ile sunuyor. Sınırsız depolama alanı isteyen işletmeler, kullanıcı başına ayda 12,50 ABD doları ödeyerek gelişmiş güvenlik, ekip yönetimi araçları ve öncelikli e-posta ve telefon desteği de bulunan paketi alabilir.

 

Microsoft OneDrive

OneDrive, Windows kullanıcılarına uzaktan dosya erişimi ve kusursuz Microsoft Office ve Windows Phone entegrasyonu sağlıyor. Ayrıca, kullanıcılara dosyaları yüklemek ve erişmek için birkaç kolay yol sunuyor: İnternet üzerinden doğrudan Microsoft Office programlarından (örneğin bir dosyayı kaydettiğinizde) ve doğrudan iPhone, iPad, Android veya Windows cihazınızdan. OneDrive, 5 GB'a kadar depolama alanı için ücretsiz. Ek alan için 100GB'dan başlayan ön ödemeli planlar mevcut ve kendi başına veya Office 365 planlarına ek olarak satın alınabilir.

 

Google Drive

Bulut depolama sadece dosyaların saklanması için değil; aynı zamanda gerçek zamanlı işbirliği için mükemmel bir platformdur. Google Drive 15 GB'lık ücretsiz bulut depolamanın yanı sıra Google'ın Web tabanlı verimlilik paketine erişime sahip. Kullanıcılar Google Drive'ın kendi hesabı üzerinde, başkalarını kaydedip Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar (sırasıyla Google'ın Microsoft Office Word, Excel ve PowerPoint sürümleri) üzerinde çalışmaya davet edebilir. Aylık abonelik için ek depolama alanı satın alınabilir, 100 GB için aylık 1.99 $ 'dan başlayan paketler mevcut.

 

Amazon Basit Depolama Hizmeti (S3)

Küçük işletme bütçesiyle büyük işletme bulut depolama alanına ihtiyaç duyan firmalar için Amazon Basit Depolama Hizmeti (S3), Web ölçekli bilgi işlem yetenekleri ile uygun fiyata gelişmiş özellikler sunuyor. Küçük işletmeler Amazon ve büyük isme sahip müşterileri (Netflix, Pinterest ve NASDAQ gibi) tarafından kullanılan aynı buluta erişir; şirketin, büyük müşterilerine sunduğu güvenlik, güvenilirlik ve hızlı ölçeklenebilirlik özelliklerini de kullanarak. İşletmeler belgeleri, medya, uygulamaları ve diğer dosya türlerini depolayabilir ve dağıtabilir; Yedekleme, arşivleme ve kurtarma sistemlerini uygulayabilir ve web sitelerini Amazon'un sunucularında barındırabilir. Amazon S3 ücretsizdir ve yılda 5 GB depolama alanı ve 15 GB veri aktarımına sahiptir. Katmanlı fiyatlandırma, ek depolama ve bant genişliği ihtiyaçlarınız için mevcuttur.

 

SOS Çevrimiçi Yedekleme

SOS, evler ve işletmeler için çevrimiçi depolama ve yedekleme hizmetleri sunmaktadır. SOS, sonsuz depolama sunar, dosya boyutu veya tür sınırlaması yoktur, artımlı yedekleme, sürüm geçmişi ve arşivleme, uçtan uca şifreleme ve mobil erişim sağlamaktadır. Küçük işletmeler için, SOS for Business sınırsız sayıda PC'yi ve Apple bilgisayarını koruyabiliyor, Zaman Çizelgesi Kurtarma ile sınırsız sürüm sağlıyor ve dahili yerel yedekleme yapıyor. Fiyatlar ayda 29.99 dolardan başlıyor.

Yorumlar

İlk yorum yapan sen ol

Benzer Makaleler

İş Zekası

Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka

Uygulama Geliştirme Programları

Bilgisayar Programlama Dilleri Nelerdir?

ERP Programları

İşletmenize En Uygun Teknoloji Çözümlerini Seçmek İçin 5 İpucu