Popüler Aramalar:

Start-up’lar İçin 11 Mobil Ücretsiz Uygulama

 

Start-up'ların genel olarak büyük bir teknolojik sıkıntısı vardır: işletmelerini kurumsal düzeyde bütçeler harcamadan kurumsal olarak yönetmek. Maalesef, büyük bir BT departmanının ve pahalı mobil cihaz yönetimi (MDM) yazılımının yardımı olmaksızın, hareket halindeyken verimliliği sağladıklarından emin olmaları gerekiyor.

Neyse ki, yeni başlayanlar için sektör fark etmeksizin daha büyük ve daha zengin rakiplere karşı rekabet edebilmelerine yardımcı olabilecek mükemmel, ücretsiz mobil uygulamalar mevcut. Bu yazıda, başlangıçta kullanabileceğiniz 11 ücretsiz mobil uygulamayı listeledik. Uygulamalar iletişim ve işe alımdan depolama ve müşteri ilişkileri yönetimine (CRM) kadar her konuda hizmet sunabilmektedir. Bu listenin amacı yeni başlayanların maliyetlerini bir nebze de olsa düşürmek, daha işin başındayken yüksek masraftan kurtarmak ama her gün yeni uygulamalar çıkıyor ve yeni çıkan bazı uygulamalar eski benzerlerinin hükmünü ortadan kaldırabiliyor. Eğer yeni ve başarılı uygulamalardan bildikleriniz varsa yorum yazarak bize bildirebilirsiniz. Biz de listeyi güncelleriz bu sayede. Start-up iseniz ve mobil uygulamalara ilgi duyuyorsanız işte listemiz:

 

Microsoft Power BI

Projeniz temelini bulduğunda, verileri analiz etmeniz ve çalışanlara tatmin edici şekillerde bilgi yaymanız gerekecektir. Microsoft’taki Microsoft Power BIFree, gerçek zamanlı verilerin ve pazarlama kampanyalarının, iş performansını, genel harcamalarını ve diğer eğilimlerini izlemek için çok çeşitli yollara erişim sağlar. Hepsinden önemlisi masaüstü ve mobil yazılımlar 1 GB'a kadar ücretsiz. Akıllı telefonunuzdaki bu etkileşimli grafikleri görüntülemek ve güncellemek için mobil Android veya iOS uygulamasını indirebilirsiniz.

 

X-Cart

Ürünlerinizin herhangi birini çevrimiçi olarak satmayı planlıyorsanız, sağlam bir e-ticaret aracına ihtiyacınız olacaktır. X-Cart, responsive tasarım, arama motoru optimizasyonu (SEO) dostu katalog ve alakart ödeyebileceğiniz eklenti modüller içeren bir web sitesi oluşturmanızı sağlayan ücretsiz bir plan sunar. X-Cart'ın iOS uygulamasıyla, satış istatistiklerini ve mevcut siparişleri kontrol panelinizde kontrol edebilir, müşterilere mesaj gönderebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Ne yazık ki, X-Cart Android cihazlarda kullanılamıyor.

 

Evernote Scannable

Çoğumuz, kâğıtsız bir dünyada yaşamak isterken, büyük bir kısmımız e-posta hafızası almadı. ITunes Store'daki Evernote ScannableFree, akıllı telefonunuz aracılığıyla kartvizitleri, belgeleri, toplantı notlarını ve diğer basılı dosyaları hızlı bir şekilde taramanızı sağlar. Dosyayı paylaşabilir, LinkedIn'e yükleyebilir, buluta yükleyebilir ve akıllı telefonunuzun erişebileceği başka herhangi bir yere yükleyebilirsiniz. Bu uygulama tamamen ücretsiz. Android ve iOS'ta bulabilirsiniz.

 

Zoho CRM

Satış kanalınızı ve satış personelinizi takip etmek zor olabilir. Neyse ki, işinizin ürettiği üretilen tüm satış ve hizmet verilerini yönetmenize yardımcı olması için müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) araçları bulunmaktadır. Ne yazık ki, bu veri tabanları oldukça pahalı olabiliyor. Zoho CRM bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Bu ücretsiz CRM aracı tam verimle çalışabileceğiniz bir uygulama değil, ancak 10 kullanıcıya kadar başlangıç erişimi, temel satış liderliği, pazarlama ve müşteri destek otomasyonunun yanı sıra sınırlı raporlama ve tahmin araçları da sunmaktadır.

 

Linkedin

Eğer start-up'ınız yeni yetenek bulmak için LinkedIn kullanmıyorsa o halde ciddi şekilde geri kalmışsınız demektir. En iyi satış elemanı, yazılımcı ya da iş ortağına ulaşmaktan çok uzakta kalmış olabilirsiniz. IOS ve Android uygulamaları kolay iletişim ve bağlantı yönetiminin yanı sıra sağlam bildirim özelleştirmesine de sahiptir.

 

Zoho Recruit

LinkedIn'de adayları keşfettikten sonra, işe alım sürecini yönetmenize yardımcı olacak bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır. Özellikle diğer Zoho Hizmet Yazılım (SaaS) uygulamalarını (sözü edilen CRM uygulaması gibi) zaten kullanıyorsanız, Zoho Recruit katı bir aday izleme (AT) aracıdır. Ücretsiz sürümü, beş iş yönetebilen bir yöneticiye erişim imkânı sunar. Araç hem Android hem de iOS cihazlarında bulunur ve işleri girmenize, yayınlamanıza ve izlemenize izin verir. Yeni başlayanlar için beş tane özel e-posta şablonu da sürümde mevcut.

 

Google Drive

Hepimiz Google Drive'ı biliyoruz. Ancak, bu üretkenlik paketi, dosya senkronizasyonu ve çevrimiçi depolama hizmetinin 15 GB'a kadar ücretsiz olduğunu biliyor muydunuz? Temelde giriş seviyesi iPhone 6 hafızası kadar. Ayrıca, Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Drive'taki diğer uygulamalarla (Google tescilli, çevrimiçi formatlar) oluşturduğunuz dosyalar ya da sizinle paylaşılan dosyalar bu kotaya dahil sayılmıyor. Drive ile iş planınızdaki son dakika güncellemeleri için mükemmel olan uzaktan işbirliği için gerçek zamanlı belge yönetimine sahip olabilirsiniz. IOS ve Android'de mevcut mobil uygulamalarla, doküman oluşturabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilir, dosyalarınızın ayrıntılarını görebilir ve dosyalarınızı cihazınızda çevrimdışı olarak saklayacak şekilde işaretleyebilirsiniz.

 

Zenefits

Zenefits piyasadaki en iyi insan kaynakları (İK) yazılımı ve yönetim araçlarından biridir. Yeni başlayanlar için idealdir ve mükemmel bir kullanıcı arabirimi (UI) içerir ve en büyük bordro işlemcileri ile etkin bir şekilde bütünleşik çalışabilir. Ücretsiz sürümle, çalışan güncellemeleri yapabilir, çalışanların kendi bilgilerini görüntülemesine ve güncellemesine imkân tanır ve bir çalışan dizinine erişebilirsiniz. Zenefits'i iOS ve Android'de bulabilirsiniz.

 

Slack

Slack, start-up işiniz için ideal işbirliği ve mesajlaşma uygulamasıdır. Çalışanlarla büyük, açık gruplar halinde sohbet edebilir veya özel sohbetler için küçük gruplar veya birebir kanallar oluşturabilirsiniz. Slack'in Lite seçeneği ücretsizdir ve 5 GB'lık dosya deposuyla birlikte gelir. Android, iOS ve Windows uygulamaları ile 24 saat çalışanlara bağlı kalabilirsiniz. Slack'in en iyi yanı, , daha sıkı, kurumsal iletişim araçlarında bulamayacağınız GIF ve emoji işlevselliğinin olmasıdır. Sistembul.com ekibi olarak biz de Slack kullanıyoruz.

 

Join.me

Mesafelerin çalışanlarınızla aranıza girmesine izin vermeyin. Join.me, 10 toplantı katılımcısı ve beş video yayını için ücretsiz, mükemmel mobil video konferans hizmeti  sunar. Bu size dünyanın dört bir yanındaki en donanımlı kişilerle yakından ve uzaktan çalışma imkânı sunar. Ekranınızı paylaşıp sesli konferanslar için internet üzerinden arama yapabilirsiniz. Bu uygulamanın kullanımı kolay olmakla birlikte çevrimiçi toplantılarınızı hazırlamak için birçok özellik sunan modern bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bu özellikler, kolay toplantı oluşturma, sağlam video tutarlılığı ve çevrimiçi sohbet işlevselliğini içerir. Bunların hepsini ücretsiz Android ve iOS uygulamalarında bulabilirsiniz.

 

Mailchimp

Start-up'ınız ne satmaya çalışıyor olursa olsun sağlam bir e-posta pazarlama uygulamasına ihtiyaç duyacaksınız. MailChimp, ayda 12.000 e-postayı 2.000'den az hesaba göndermenizi sağlayan "Sonsuza Kadar Ücretsiz" bir sürüme sahip. MailChimp, aynı zamanda, ücretsiz sürümün yetersiz olduğunu farkeden işletmeler için tasarlanmış, aylık ödemenin sabit olmadığı bir ödeme planını da sunuyor. Kullandıkça öde planında, e-posta başına ödeme yaparsınız. Bu planın fiyatları hacimlere göre değişir, satın aldığınız miktar arttıkça fiyat da düşer. Örneğin, 300 kredi 9 dolar veya e-posta başı 0.01 dolar, 200.000 kredi 1000 dolara veya her bin posta 0,05 dolar vs. MailChimp'in Android ve iOS uygulamaları, listelerinizi yönetmenize, yeni kişiler eklemenize, kampanya göndermenize ve raporları görüntülemenize olanak tanır.

 

Yorumlar

İlk yorum yapan sen ol

Benzer Makaleler

Satış Yönetim Sistemleri

Dönüş Garantili Satış Maili Nasıl Yazılır?

Bulut Sunucu - Cloud Server

Bulut Sunucu Nedir ?

ERP Programları

İşletmenize En Uygun Teknoloji Çözümlerini Seçmek İçin 5 İpucu